Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Co2 VS Green Gas
Airsoft oyununa başlayacak arkadaşların yada halen daha Airsoft ile ilgili olup Tabancalarda Co2 mi Green Gas lı mı alsam gibi sorular devam etmektedir. 
Kullan arkadaşlardan çeşitli tavsiyelerle bu iki Gazın özelliklerine değinmek istiyorum.

Kesinlikle co2
Cumartesi gazı bastım (green gaz)
Oyun sonrası sıkıyım dedim
1 tane sıktım piuv diye cılız bir sesle bb önüme düştü
Kış için kuvvetli gaz alıcan oda basıncı yüksek sarjörü bozuyor
Co 2 kesinlikle artısı daha kuvvetli
Daha ucuz
Tüpler ufak yanında tasıyabiliyorsun
 Eksisi bence yok ?
Sadece alyanlı açılan modeli almadığın sürece

Avantajlar:
1- co2 ucuz. Ben hepsiburada dan tanesini 2.75tl ye alıyorum. 1 tüp 2 oyun çıkarıyor.
2- hava koşullarından etkilenmiyo
3- geri tepme hissi çok iyi ayrıca soğuk havalarsa duman efektide var Smile

Dezavantaji valf bozluyo

Dezavantajlar:
1- oyuncağa takarken çok dikakt etmek gerekiyor  kaçak olmaması için
2- co2 tüp yerine iyi oturtulmazsa akşamsan sabaha kadar kendi kendine kaçıp bitebililiyor
3- basınç farkı olan tüpler valf bozuyor
4- doğru markayı bulup sürekli aynı marka tüpü almak gerekiyor

Ben co2 ye lanet ettim abi
Sattım kendi pistolümü yeni bakıyorum şuan
İçindeki conta patlıyor
Garanti kesinlikle bakmıyor
Yedek parçası yok en ufak arızada at çöpe gitsin

Co2 havalı tabancamda var
Çok gıcık oluyorum
Yok hava kaçırdı yok oring çatladı
Bide alyan modeli
Ara
Co 2 yuksek fps istikrarsiz bb gidisi, gbb dusuk fps istikrarli bb gidisi. Pek cok co 2 de hopup bucking yok olanlar ise gbb fiyati. Co2 yedek sarjoru pistolun 3/2 fiyati. Co2 yuksek fpsden karsi tarafi yaralama riski var ancak acik alan oyunlarinda guzel olur. Meskun mahalde kesinlikle onermem yaralanmalara sebep olacagi icin. Co2 daha uzun sure kullanimi var. Gbb ise candir. GBB dusuk fps olsada bb istikrarli gider, Tamiri kolay ve yedek sarjor daha ucuz. Meskun mahal ve acik alanda kullanilir. Modlamak daha kolay. Kis aylarinda kullanimi zor greengazdan dolayi, greengazlar kis ayinda problem cikarsada aslinda aegsinden bolt sistemine kadar pek cok oyuncak kis aylarinda problem.
Etik deger acisindanda co2 onermem. Gavura sıkmiyoruz kendi icimizde oynuyoruz 5 m den 450 fpslik bir oyuncakla 20 gr bb sıkmak yaralamaya sebep olabilir. Her iki tipide kullandigim icin deneyimim bu yonde
Ara
380 fps civarı bir çok co2 oyuncak bar ayrıca şarjör fiyatların pahalı olduğuna katılmıyorum, greengas ne ise co2 aynı para yada 10 lira üstü.

Kışın co2 performansı oldukça iyidir, yazın ise yüksek fps tüm oyuncaklarda olduğu gibi ağır gramaj bb kullanırsan istikrarı da sağlarsın.

Hopup olayına gelince 100-150 lira daha fazla verirsen eğer hopup ı olan bir çok oyuncak var Smile

Özetle forza co2
Instagram: airsofterozy
Ara

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi